Budućnost odbranila trofej Kupa u dramatičnom finalu

Košarkaši Budućnosti po 11. put od obnove nezavisnosti osvojili su Kup Crne Gore – u dramatičnom finalu Podgoričani su u SC Morača pobijedili Mornar rezultatom 87:83.

40.minut – 84:80 za Podgoričane. Još 19 sekundi do kraja. Tajm aut Pavićevića.

40.minut – Još 60 sekundi do kraja 82:80 vodi Budućnost.

38.minut – Neriješeno je 77:77, slijedi drama…

35.minut – Poslije nesportske lične greške Ivanovića, Mornar je i dalje u prednosti, vodi sa 77:74. Još pet minuta do kraja…

Kraj treće četvrtine: 70:67 za Mornar uoči odlučujućih deset minuta. Preokrenuli su Barani, stegli odbranu, imali razigrane Rejlija-Rosa i Mićovića i to se odrazilo na rezultat. Čak 21 poen ima Mićović, uz šut igre 8/10. Nidam je na četiri lične greške.

26. minut – Dominiraju Barani, odlično otvaranje drugog poluvremena. Rezultat u trećoj dionici je 16:5, a Mornar trenutno ima +6 (62:56). Tajm aut Džikića.

23.minut – Tek poslije dva i po minuta igre u nastavku Budućnost je dala koš iz igre, trojku je pogodio Danilo Nikolić. Mićović i Luković igraju sasvim dobro za Mornar, problem su tri lične greške Nidama. Trenutno je 54:52 za Podgoričane.

Poluvrijeme: Na polovini susreta Budućnost je u blagoj prednosti – 51:46. Od finišta prve dionice pa do odlaska na odmor “plavi” su održavali vođstvo. Zoran Nikolić sa 13 i Ivanović sa 11 poena su najefikasniji igrači kod branioca trofeja, dok su po 13 poena na drugoj strani ubacili Mićović i Nidam. Mornar je pogodio pet trojki iz devet pokušaja, dok su igrači Budućnosti često išli na liniju penala – 20/23.

18.minut – Sedam poena prednosti za Budućnost – 45:38. Ivanović i Z. Nikolić prave probleme Baranima, dok se kod Mornara vratio Nidam i odmah nastavio gdje je stao u prvoj četvrtini.

13.minut – Ulazak Nikole Ivanovića oplemenio je igru Budućnosti koja u ovim trenucima igra jako dobro i vodi 39:32. To je najveća prednosti “plavih” u dosadašnjem dijelu meča. Mornar je bez Nidama, koji je u prvom kvartalu napravio dvije lične greške.

Kraj prve četvrtine: Izuzetna završnica Budućnosti i serija 12:0 poslije koje dolaze do +4 (30:26) nakon deset minuta igre. Sjajno finale je na pomolu. U prvoj dionici Podgoričani su izveli čak 13 penala, pogodili 12.

8.minut – Nidam je vrlo raspoložen, pogodio je dvije trojke i već je sakupio devet poena. Gordić ne uspijeva da ga zaustavi. Vodi Mornar sa 23:16.

6.minut – Služi šut košarkaše Mornara i održavaju prednost 18:10. Budućnost je došla do nešto bolje igre u napadu.

3.minut – Odlično igra Mornar na krilima trija Nidam-Mićović-Luković. Njih trojica upisali su po četiri poena, pa Barani vode sa 12:3. Prinuđen je trener Budućnosti Aleksandar Džikić da zatraži minut odmora. Jedine poene za Podgoričane dao je Z. Nikolić.

1. minut – počeo je meč. Čuju se uvrede na račun Đorđija Pavićevića, prvog čovjeka barskog kluba. Mornar otvara finale poenima Nidama.

18:59 – Solidna posjeta u SC Morača, oko 2000 gledalaca došlo je da prati finalni meč. Prisutni su i Varvari, najvatrenije pristalice podgoričkog kluba.

18:56 – Uoči utakmice intonirana je crnogorska himna.

Finale donosi crnogorski klasik, duel ekipa koje igraju izvanredno i koje će braniti čast naše države u završnici regionalne ABA lige.

Budućnost je juče u polufinalu pobijedila Lovćen 87:58 i 12. put igraće za trofej Kupa od obnove nezavisnosti. Samo jednom nijesu podigli pehar, kada ih je Sutjeska iznenadila u Tivtu.

Mornar je treći put zaredom rival Budućnosti u meču za trofej, a nastup u finalu izborio je pobjedom protiv Sutjeske 83:78.