Spektakularan preokret Belgije!

Fudbaleri Belgije plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, pošto su u osmini finala nakon velikog preokreta savladali Japan 3:2. „Samuraji“ su do 69. minuta vodili 2:0, ali su „đavoli“ furioznom igrom u posljednjih 20 minuta stigli do pobjede.

Golove za Belgiju postigli su Jan Vertongen u 69, Maruan Felaini u 74. i Naser Šadli u 94. minutu, dok su strijelci za Japan bili Genki Haraguči u 48. i Takaši Inui u 52. minutu.

Belgija će u četvrfinalu igrati protiv Brazila, koji je ranije danas eliminisao Meksiko.

U prvih 45 minuta obje ekipe su igrale brzo, bilo je i prilika na obje strane, ali se mreže nijesu zatresle.

Za razliku od prvog, u drugom poluvremenu je bilo i golova i velikih uzbuđenja pred oba gola.

Japan je poveo na samom početku nastavka, u 48. minutu, a strijelac je bio Haraguči koji je iskoristio veliku grešku Vertongena. Samo četiri minuta kasnije uslijedio je novi šok za Belgijance, pošto je Inui duplirao prednost sjajnim udarcem sa dvadesetak metara.

Belgijanci su, međutim, vrlo brzo uspjeli da se saberu i povežu redove i izjednače na 2:2. Prvo je u 69. minutu Vertongen pogodio mrežu Japana glavom, a potom i Felaini u 74. minutu.

Kada je izgledalo da će meč otići u produžetke, uslijedio je sjajan kontranapad Belgije koji je Šadli pretvorio u gol u 94. minutu za veliku radost svoje ekipe.

Tok meča:

Kraj meča.

Preokret Belgije u nadoknadi! Fenomenalna kontra „đavola“ u u tri dodira, koju je završio Čadli!

Dvije fenomenalne intervenicje Kavašime u jednom napadu. Odbranio je udarce glavom Čadlija i Lukakua.

Dobra šansa za Japan u 83. minutu, Kagava je izblokiran u posljednjem trenutku.

Blic-krig Belgije, Felaini je glavom sa pet metara matirao Kavašimu, nakon centaršuta Azara sa lijeve strane 2:2!

Vratila se Belgija u igru,Vertongen je u 69. minutu pogodio glavom nakon ubacivanja iz prekida 2:1.

Odlična šansa za Belgiju, Mertens je sjajno centrirao sa lijeve strane, A lukaku sa pet metara glavom poslao loptu pored stative.

Fenomenalni Japan, projektil Inuija za 25 metara, Kurtoa nemoćan , 2:0 za Japan!

Već u 50. minutu Azar je sa 15-16 metara uzdrmao stativu!

Japan vodi! Igrao se 48. minut, Haraguči je stigao do lopte nakon kontranapada i iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao gola Kurtoe.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

U 33. minutu Azar se našao u izglednoj poziciji, ali je blokiran.

Uzvratila je Belgija u 27. minutu, silovit udarac sa 20 metara, Kavašima je odbranio.

Kagava je već u drugom minutu pokušao sa distance, lopta je otišla pored stative.