Vardar pobijedio u Podgorici

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Podgorici od Vardara 30:25(15:12), u utakmici posljednjeg, šestog kola Glavne runde Lige šampiona.

Meč nije imao rezultatski značaj, jer je crnogorski prvak pobjedom u Nordhauzenu protiv Tiringera (25:24) obezbijedio plasman u četvrtfinale.

Vardar je ranije osigurao prvo mjesto u grupi.

Makedonski prvak opravdao je ulogu favorita i tokom cijelog meča bio u vođstvu, koje je u finišu iznosilo šest golova.

Budućnost je samo jednom, u petom minutu, imala prednost (4:3), a posljendji put rezultat je izjednačila početkom drugog poluvremena (15:15).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Andrea Penezić sa deset, Aleksandra Lakrabe je postigla sedam, a Tatjana Kmirova pet golova.

U podgoričkom timu najbolja je bila Milena Knežević sa deset, dok su sa početiri gola meč završile Sanja Premović i Dijana Ujkić.

Budućnost će u četvrtfinalu igrati sa Đerom, dok će rival Vardara biti danski Midtjiland.